Weller T0058736838N. NQ15 Hot air nozzle, 4 sides heated, 14.5x10 mm
€110.96
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL16654
Manufacturer Nr.
T0058736838N
NQ15 Hot air nozzle, 4 sides heated, 14.5x10 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€110.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0051315099. DX 113 HM suction nozzle, outside 2,5 mm, inside 1,2 mm
€13.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0051314699. DX 116 suction nozzle, outside 2,7 mm, inside 1,2 mm
€10.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- with preheating plate 14,5 x 10 mm
- 4 sides heated
Product details
| item number | WL16654 |
| model | NQ-15 |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0058736838N |
| order unit | piece |
| product series | NQ hot air nozzle |
| tip length | 14.5 mm |
| tip length in inches | 0.551 in |
| tip width | 10 mm |
| tip width in inches | 0.394 in |
| tip shape | hot air nozzle |
| suitable handle | HAP 2, HAP 3, HAP 3000 |
| Manufacturer Nr. | T0058736838N |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










