Weller T0058736891N. NQ50 Hot air nozzle, 4 sides heated, 36x36 mm
WELLER
Original product
Net price (excl. VAT)
€367.88
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL16669
Manufacturer no.
T0058736891N
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.T0058736891N
ConditionNew
Article
WL16669
NQ50 Hot air nozzle, 4 sides heated, 36x36 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€367.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0058750770N. NRV07 Hot air nozzle with vacuum, D: 7 mm
€137.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0058727821. R04 Ro with nozzle, D: 1.2 mm
€5.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- with preheating plate 36 x 36 mm
- 4 sides heated
Product details
| item number | WL16669 |
| model | NQ-50 |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0058736891N |
| order unit | piece |
| product series | NQ hot air nozzle |
| tip length | 36 mm |
| tip length in inches | 1.417 in |
| tip width | 36 mm |
| tip width in inches | 1.417 in |
| tip shape | hot air nozzle |
| suitable handle | HAP 2, HAP 3, HAP 3000 |
| Manufacturer Nr. | T0058736891N |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










