Bahco 5516 I. Multi-purpose tweezers, special steel, PVC coated, 150 mm
€23.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL18055
Manufacturer Nr.
5516 I
Multi-purpose tweezers, special steel, PVC coated, 150 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€23.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Piergiacomi 19P SA. Tweezers, with bent tips and serrated internally and externally, 160 mm
€4.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T2360. Assembly tweezers, straight, type 2A.SA, 120 mm
€18.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Multi-purpose tweezers
- Material: hardened special steel
- Finish:5516: polished and nickel-plated5516 I: PVC coated
Product details
| item number | WL18055 |
| model | 5516I |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 5516 I |
| length | 150 mm |
| width | 15 mm |
| order unit | piece |
| tool material | special steel |
| packaging mass | piece |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| tool length | 150 mm |
| tweezers type | universal tweezers |
| Manufacturer Nr. | 5516 I |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | BAHCO Werkzeuge Maybachstr. 10 DE-71711 Steinheim www.bahco-werkzeuge.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










