Bahco 481-200. engineer's hammer, wooden handle, 260 g, 260 mm, head 19x95 mm
€11.66
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL18229
Manufacturer Nr.
481-200
engineer's hammer, wooden handle, 260 g, 260 mm, head 19x95 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€11.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T5410. Cable pull-in rod set "Mighty-Rod", 10 meters
€34.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T3442M 8. Roll tape measure ST, 8 meters
€12.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- German DIN engineer's hammer for metal
- handle made of first-class ash, straight grained, without knots
- DIN 1041
Product details
| item number | WL18229 |
| model | 481-200 |
| manufacturer | BAHCO |
| manufacturer item number | 481-200 |
| length | 260 mm |
| width | 95 mm |
| order unit | piece |
| head width | 18 mm |
| VDE | no |
| Manufacturer Nr. | 481-200 |
|---|---|
| Manufacturer | Bahco |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | BAHCO Werkzeuge Maybachstr. 10 DE-71711 Steinheim www.bahco-werkzeuge.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










