Warmbier 3130345. Permastat ESD tubular film - with pressure, 250 m, 300x0.1 mm
€155.32
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL19381
Manufacturer Nr.
3130345
PERMASTAT ESD tubular film - with pressure, 250 m, 300x0.1 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€155.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3230257. CARBOSTAT ESD Tubular film, conductive - with print, width 500 mm, 250 m roll
€323.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-SF-ROSA-ABL-0,09-250X200. ESD tubular film pink permanently conductive, roll, 250 mx200 mm, thickness 0.09 mm
€103.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Conductive polyethylene film
- Weldable
- recyclable
- Colour: pink
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL19381 |
| model | 3130.345 |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3130.345 |
| width | 300 mm |
| order unit | roll |
| content unit | 250 m |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| property packaging | dissipative |
| film thickness | 0,1 mm |
| Manufacturer Nr. | 3130345 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










