Warmbier.Quick-Lift holding film for floor covering, roll, 0.8 m wide, 25 m long, for easy resumption
€223.80
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL19649
Manufacturer Nr.
Quick-Lift holding film for floor covering, roll, 0.8 m wide, 25 m long, for easy resumption
Frequently Bought Together
-
This Item:
€223.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
1ATapes 5125.01.050-10. WT-5125 Gro with marking tape red 50mmx10m
€17.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
1A Tapes 5125.02.050-10. WT-5125 Bodenmarkierungsband grün 50mm x 10m
€17.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
To attach the ESD flooring to the floor in an EPA, a Quick-Life holding foil from Warmbier is required to ensure residue-free resumption.
- Double-sided adhesive-coated special fabric for laying floor coverings in recovery technology
- For loose laying in recovery technique
- With built-in predetermined breaking point
- Top side strongly adhesive for secure fixation
- Prevents waves, dents and bubbles
- Bottom side less adhesive
Product details
| item number | WL19649 |
| model | 1280.DT200 |
| manufacturer | WARMBIER |
| length | 25000 mm |
| width | 800 mm |
| order unit | roll |
| content unit | 25 m |
| Manufacturer | Warmbier |
|---|---|
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










