ESD transport roller, black, for 600x400 mm boxes, 4 swivel castors, PU 40 pcs.
€1,703.19
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL33208
Manufacturer Nr.
ESD transport roller, black, for 600x400 mm boxes, 4 swivel castors, PU 40 pcs.
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,703.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 5390.V. ESD transport trolley, 5 shelves, 1030x600x1660 mm, 250 kg
€553.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
WARMBIER 5390.KW.N. ESD transport trolley with folding handle, 1 floor, max.100 kg, black
€346.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- for 600 x 400 mm boxes
- Load capacity max = 100 kg
- 4 swivel castors D = 100 mm
- Plastic frame PP
- black
Product details
| item number | WL33208 |
| model | PD 64/40 ESD |
| manufacturer | WEIDINGER |
| length | 600 mm |
| width | 400 mm |
| order unit | PU |
| content unit | 40 piece |
| colour manufacturer | black |
| material | plastic |
| material frame | plastic |
| model transport trolley | transport trolley |
| load capacity | 100 kg |
| number of swivel castors | 4 |
| tyre diameter | 100 mm |
| ESD safe | yes |
| Manufacturer | A1-ESD |
|---|---|
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | A1-ESD equipment GmbH. Keldersstr. 15, DE-42697 Solingen, www.esd.equipment |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










