C.K T2360D. ESD placement tweezers 2A.SA ESD, 123 mm
€22.19
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL33770
Manufacturer Nr.
T2360D
ESD placement tweezers 2A.SA ESD, 123 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€22.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 92 34 37. Precision tweezers with guide pin pointed shape, 155 mm
€10.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco 5470 I-140. Jeweler's tweezers, hardened steel, PVC coated, 140 mm
€14.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Austenitic stainless steel with low carbon content
- Antimagnetic and resistant to the usual acids and vapours
- Fine polished, tips with matt surface
- ESD protection, black epoxy coating with a surface resistance of 10⁵-10⁶
- According to IEC 61340 5.1 and 5.2
- Flat, sharp, round tips
- For handling sensitive or small components
- Type: 2A.SA ESD
- length: 123 mm
Product details
| item number | WL33770 |
| model | 2A SA ESD |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T2360D |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 10 mm x 10 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 180 mm x 38 mm x 10 mm |
| order unit | piece |
| tip shape | flat, round, sharp |
| tool material | stainless steel |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| tool length | 123 mm |
| tweezers type | tipping tweezers |
| Manufacturer Nr. | T2360D |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Carl Kammerling International Bendahler Straße 110 DE-42285 Wuppertal www.ck-tools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










