C.K T2389D. ESD precision tweezers 5A.SA ESD, 115 mm
€24.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL33773
Manufacturer Nr.
T2389D
ESD precision tweezers 5A.SA ESD, 115 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€24.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Lindström TL 249 ACF. Carbon fibre tweezers tips
€13.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller Erem 29Y40. Waver Erem 29Y40 Miniature Stripping Tweezers, 0.08 mm/.003 Inch (AWG 40), with Non-Reflecting Surface
€179.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Austenitic stainless steel with low carbon content
- Antimagnetic and resistant to the usual acids and vapours
- Fine polished, tips with matt surface
- ESD protection, black epoxy coating with a surface resistance of 10⁵-10⁶
- According to IEC 61340 5.1 and 5.2
- Bevelled, extremely fine tips
- For better visibility when working
- Type: 5A.SA ESD
- length: 115 mm
Product details
| item number | WL33773 |
| model | 5A SA ESD |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T2389D |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 10.5 mm x 11 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 180 mm x 38 mm x 10 mm |
| order unit | piece |
| tip shape | fine, obliquely |
| tool material | stainless steel |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| tool length | 115 mm |
| tweezers type | precision tweezers |
| Manufacturer Nr. | T2389D |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Carl Kammerling International Bendahler Straße 110 DE-42285 Wuppertal www.ck-tools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










