JBC C210031. Soldering tip for T210-A / T210-NA, bevelled, C210031
JBC
Original product
Net price (excl. VAT)
€36.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL39984
Manufacturer no.
C210031
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.C210031
ConditionNew
Article
WL39984
Soldering tip for T210-A / T210-NA, bevelled, C210031
Frequently Bought Together
-
This Item:
€36.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C210036. Soldering tip bevel, diameter 0,6 mm
€36.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C210019. Soldering tip for T210-A / T210-NA, chisel-shaped, straight, C210019
€36.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL39984 |
| model | C210-031 |
| manufacturer | JBC |
| manufacturer item number | C210031 |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 110 mm x 12 mm x 12 mm |
| order unit | piece |
| product series | C210 |
| Tip series | C210 |
| with integrated heating | yes |
| tip length | 4.6 mm |
| total length soldering tip | 80 mm |
| soldering tip diameter | 2 mm |
| tip alignment | sloped |
| suitable soldering iron | T210 |
| suitable handpiece | T210 |
| suitable accessories | DC-A - Cartridge dispenser case C105C210 |
| suitable handle | T210 |
| Manufacturer Nr. | C210031 |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL, Ramón y Cajal 3, ES-08750 Molins De Rei, www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought











