JBC C245786. Special soldering tips, for soldering iron T245, C245786
JBC
Original product
Net price (excl. VAT)
€27.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL40700
Manufacturer no.
C245786
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.C245786
ConditionNew
Article
WL40700
Special soldering tips, for soldering iron T245, C245786
Frequently Bought Together
-
This Item:
€27.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245939. Knife-shaped soldering tip, 6x0.4 mm, C245939
€33.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245764. Special soldering tips, for soldering iron T245, C245764
€27.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL40700 |
| model | C245-786 |
| manufacturer | JBC |
| manufacturer item number | C245786 |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 110 mm x 12 mm x 12 mm |
| order unit | piece |
| product series | C245 |
| Tip series | C245 |
| with integrated heating | yes |
| tip length | 14 mm |
| total length soldering tip | 100 mm |
| soldering tip diameter | 0.4 mm |
| tip alignment | bent |
| suitable soldering iron | T245 |
| suitable handpiece | T245 |
| suitable handle | T245 |
| Manufacturer Nr. | C245786 |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL, Ramón y Cajal 3, ES-08750 Molins De Rei, www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










