Starlight 100-009304. LED ring light, pure white (6,500 K), working Distance 18 mm - 150 mm (optimum 40 mm)
€252.56
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-009304
Manufacturer Nr.
100-009304
LED ring light, pure white (6,500 K), working distance 18 mm - 150 mm (optimum 40 mm)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€252.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-010806. LED ring light 24V, warm-white (3,000 K), working Distance 150 mm - 500 mm (optimum 270 mm)
€659.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-007695. LED ring light, blue (470 nm), working Distance 90 mm - 180 mm (optimum 140 mm)
€748.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Ring light RL1-40 PW
- pure white (6,500 K)
- Working distance 18 mm - 150 mm (optimum 40 mm)
- Brightness control 0 - 100% with memory function
Product details
| item number | WL62725 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-009304 |
| height | 25 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | titanium |
| material | anodized aluminium |
| outer diameter | 44 mm |
| Light colour | pure white |
| Number of LED | 16 |
| Feed line length | 0.85 m |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 4 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-009304 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










