BBG 86R SA. Big Boxen mit Scharnierdeckel, 80x60x79 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€249.52
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
BBG 86R SA
Manufacturer no.
BBG 86R SA
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.BBG 86R SA
Country of originGermany
ConditionNew
Article
BBG 86R SA
Big Boxen mit Scharnierdeckel
Frequently Bought Together
-
This Item:
€249.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
KLG 1210K. Collapsible big boxes solid, 111x91x82 cm
€322.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
BBG 1208. Big boxes solid, 4 feet
€173.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions (without locking system) L x W x H | 80 x 60 x 96 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 74 x 54 x 64 cm |
| Design | Base and sides closed 4 steering castors without wheel stop Wheels and screws are delivered - for self-assembly 2 fixing hinges SA with lid |
| Material | 1 A new material HD-PE |
| Weight | 16.41 kg |
| Volume | 250 liter |
| Note | Do not fill with liquids |
| Side wall | Only 2” thread cutting possible |
| Colour | Base: silver grey similar RAL 7001 Feet: traffic black similar RAL 9017 |
| Manufacturer Nr. | BBG 86R SA |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | External dimensions (without locking system) |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










