Knipex 03 05 180 SB. Kombizange mit Mehrkomponenten-Hüllen, verchromt, 180 mm (SB-Karte/Blister)
KNIPEX
Original product
Net price (excl. VAT)
€21.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL80576
Manufacturer no.
03 05 180 SB
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.03 05 180 SB
ConditionNew
Article
WL80576
Kombizange mit Mehrkomponenten-Hüllen, verchromt, 180 mm (SB-Karte/Blister)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€21.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 49 21 A21. Precision circlip pliers for outer rings on shafts, gray atramentized, 165 mm
€21.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 81 13 250. Siphon and connector pliers "SpeedGrip", chrome-plated, non-slip, 10 - 75 mm, 250 mm
€48.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Länge | 238 mm |
| Breite | 85 mm |
| Höhe | 20 mm |
| Länge mit Verpackung | 344 mm |
| Breite mit Verpackung | 115 mm |
| Höhe mit Verpackung | 94 mm |
| Verkaufseinheit | 1 Stück |
| Inhaltseinheit | 1 Stück |
| Art der Verpackung | im Blister |
| VDE | nein |
| Facette | Schneide mit Facette |
| ESD gerecht | nein |
| isoliert | nein |
| Werkzeuglänge | 180 mm |
| Griff Ausprägung | Mehrkomponenten-Hüllen |
| Schneidwert Cu-Kabel, mehrdrähtig | 16 mm² |
| Schneidwert Cu-Kabel, mehrdrähtig (Durchmesser) | 12 mm |
| Zangenart | Kombizange |
| Manufacturer Nr. | 03 05 180 SB |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










