Auer EE 5,6-286.198+DK. Eimer rechteckig
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€1.81
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EE 5,6-286.198+DK
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EE 5,6-286.198+DK
Eimer & Dosen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer ER 3,2-200+DK. Eimer rund
€1.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EE 17-395.295+DM. Pails oblong, 17 liter
€5.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Comprising | Pail with lid, plastic handle |
| Outer dimensions L x W x H | 28.5 x 19.7 x 14.8 cm |
| Internal dimension height | 13.3 cm |
| Weight | 261 g |
| weight-bearing capacity | 6.16 kg |
| load | 42 kg |
| Colour | traffic white similar RAL 9016 |
| ISO-Volume | 5.6 liter |
| Handle | Plastic handle |
| Lid | with lid |
| Material | PP |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 800 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










