Auer ESD EG GEF QLT 4322 HG. ESD-Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€99.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ESD EG GEF QLT 4322 HG
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ESD EG GEF QLT 4322 HG
ESD-Produkte
Frequently Bought Together
-
This Item:
€99.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer ESD ED 43/12 HO. ESD-Eurobehälter mit Scharnierdeckel
€23.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer ESD EG 86/12 HG HO. ESD-Eurobehälter
€30.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 22 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 21.5 cm |
| Usable interior height in stack | 19.3 cm |
| Stacking height | 20.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Volume | 20 liter |
| Weight | 1.84 kg |
| Material | ESD PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | traffic black similar RAL 9017 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










