Auer ESD EG GEF QT 4322. ESD-Eurobehälter mit Querteiler
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€77.52
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ESD EG GEF QT 4322
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ESD EG GEF QT 4322
ESD-Produkte
Frequently Bought Together
-
This Item:
€77.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ESD EG 32/17 HG. ESD-300-200-170-EG - ESD storage container 300x200x170 mm
€4.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer ESD EG 43/17 HG HO. ESD-Eurobehälter
€11.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 22 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 21.5 cm |
| Usable interior height in stack | 19.3 cm |
| Stacking height | 20.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 20 liter |
| Weight | 1.63 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | traffic black similar RAL 9017 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










