Auer ESD RO 64 HD. Stahlrohrverstärkte Ausführung
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€57.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ESD RO 64 HD
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ESD RO 64 HD
ESD-Produkte
Frequently Bought Together
-
This Item:
€57.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer ESD EG GEF LT 6417 HG. ESD-Eurobehälter mit Längsteiler
€81.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer ESD EG GEF LT 4312 HG. ESD-Eurobehälter mit Längsteiler
€49.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 62 x 42 x 17.2 cm |
| Design | Steel tube-reinforced version |
| Design Castors | 4 steering castors with wheel stop |
| Material Castors | ESD PP |
| Ø Castors | 10 cm |
| Weight | 5.27 kg |
| load | 250 kg |
| Colour | traffic black similar RAL 9017 |
| Special volume resistance | 10³ < 10¹⁰ Ohm/cm |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 84 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










