A2. Adapter with seal
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€12.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
A2
Manufacturer no.
A2
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.A2
Country of originGermany
ConditionNew
Article
A2
AUER Packaging's adapter with seal is required to connect different types of pipes to the bag in box system. The result is a perfect, hygienic pipe connection.
- Various designs
- Link between liner and container
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
MB DE 43. Hinged lids for reusable containers, 40x30 cm
€4.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP SERPG 4316. Partitions suitable for protective cases with all-ro with padding, Protective case 40x30 cm
€13.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Adapter |
| From | 2" S60 external thread |
| To | 2" Male Cam |
| Material | PP |
| Weight | 120 g |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | A2 |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.120000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










