INL 250A2E2. Standard liner standard, food safe
€15.03
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
INL 250A2E2
Manufacturer Nr.
INL 250A2E2
Standard liner standard, food safe INL 250A2E2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ESD EK 8/100. ESD-183-141-10-EK - ESD insert box 183x141x100
€5.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG S SEWW 64/27. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 56x36x26 cm
€69.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dimensions (filled) L x W x H | 80 x 60 x 85 cm |
| Inlet | 2" internal thread with closure |
| Outlet valve | 2" internal thread with closure |
| Volume | 250 liter |
| Weight | 840 g |
| Material | LDPE |
| Material thickness | 0.18 mm |
| Suitable for | Foldable IBC / Bag in box system |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | INL 250A2E2 |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.840000 |
| Note | Stück auf Palette - 300 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought



















