Safeguard SG-SF-SCH-LF-152X76. ESD Tubular film conductive, with print, roll 152 mx76 mm
€61.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL24867
Manufacturer Nr.
SG-SF-SCH-LF-152X76
ESD Schlauchfolie leitfähig, mit Druck, Rolle 152 m x 76 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€61.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3130343. Permastat tubular film - with pressure, 250 m, 200x0.1 mm
€119.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Safeguard SG-SF-ROSA-ABL-0,09-250X500. ESD tubular film pink permanently conductive, roll, 250 mx500 mm, thickness 0.09 mm
€238.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Description
- Permanently volume-conductive film
- Protection against electrostatic fields
- Weldable
- recyclable
- Colour: black
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL24867 |
| manufacturer | SAFEGUARD |
| model | SafeGuard ESD |
| length | 152000 mm |
| width | 76 mm |
| order unit | roll |
| content unit | 152 m |
| material | copolymer |
| property packaging | conductive |
| zip | no |
| colour manufacturer | black |
| Execution | ESD (antistatic) |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | SG-SF-SCH-LF-152X76 |
| Manufacturer | Safeguard |
| Weight | 0.009900 |
| GPSR manufacturer information | Weidinger GmbH Hertha-Sponer-Str. 1a DE-82216 Gernlinden |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










