SK TB 64. Hand trolley Tool boxes, without height adjustment
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€331.10
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
SK TB 64
Manufacturer no.
SK TB 64
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.SK TB 64
Country of originGermany
ConditionNew
Article
SK TB 64
Design: without height adjustmentLoading surface dimensions: 64 x 42,5 cm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€331.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ES S 43/22. Acrylglas Einstecksichtfenster SLK ES, SK S ES 43/22
€3.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ESD KLT-D 35. ESD lids for KLT containers, 30x20 cm
€1.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions W x D x H | 64 x 64 x 112 cm |
| Design | without height adjustment |
| Loading surface dimensions | 64 x 42.5 cm |
| Storage dimensions (W x D x H) | 64 x 27 x 112 cm |
| Material | Aluminium / Polyamide |
| Carrying load | 160 kg |
| Wheel hub | with bearings |
| Suitable for basic dimension | 600 x 400 |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | SK TB 64 |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 9.200000 |
| Note | Stück auf Palette - 9 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










