Lindström TL 582-SA. Placement tweezers, 90° angled, 4 mm long tips, 115 mm
€28.58
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL16242
Manufacturer Nr.
TL 582-SA
Placement tweezers, 90° angled, 4 mm long tips, 115 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€28.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco 5463-120. watchmaker tweezers, special steel, antimagnetic, 120 mm
€30.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Dumont 0304-5/45SAESD-ET1. Tweezers Ergo ESD type 5/45, very fine tips, 45° bent, amagnetic steel
€34.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- 90° angled, 4 mm long tips
- For components with 1.0 mm Ø
- With serrated gripping surfaces
- Stainless, anti-magnetic, acid-proof Sathl.
Product details
| item number | WL16242 |
| model | TL 582-SA |
| manufacturer | LINDSTRÖM |
| manufacturer item number | TL 582-SA |
| length | 115 mm |
| order unit | piece |
| tip length | 4 mm |
| tip shape | angled |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool material | stainless steel |
| tool length | 115 mm |
| tweezers type | tipping tweezers |
| Manufacturer Nr. | TL 582-SA |
|---|---|
| Manufacturer | Lindström |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | SNA Europe SAS/ LINDSTRÖM Antigua Carretera Altube km 5.5 ES-01006 Vitoria-Gasteiz www.lindstromtools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










