JBC C245304. Desoldering tip tunnel 9.6x15 mm, C245304
JBC
Original product
Net price (excl. VAT)
€60.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL22508
Manufacturer no.
C245304
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.C245304
ConditionNew
Article
WL22508
Desoldering tip tunnel 9.6x15 mm, C245304
Frequently Bought Together
-
This Item:
€60.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245016. Desoldering tip chip 1,9 mm, C245016
€37.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245019. Desoldering tip chip 4,5 mm, C245019
€37.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
SMD Desoldering Tip Series C245 for Soldering Iron T245 (formerly AD-2245)
Product details
| item number | WL22508 |
| model | C245-304 |
| manufacturer | JBC |
| manufacturer item number | C245304 |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 110 mm x 12 mm x 12 mm |
| order unit | piece |
| product series | C245 |
| Tip series | C245 |
| with integrated heating | yes |
| total length soldering tip | 120 mm |
| tip application | for dual-in-line IC 15 x 9.6 mm |
| suitable soldering iron | T245 |
| suitable handpiece | T245 |
| suitable handle | T245 |
| Manufacturer Nr. | C245304 |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL, Ramón y Cajal 3, ES-08750 Molins De Rei, www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










