Weller 4ETKL-1. Waver soldering tip ET-KL chisel-shaped/straight, 1.2x0.8 mm
WELLER
Originalprodukt
Net price (excl. VAT)
€6.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Lieferbar
Schneller Versand
Artikel
WL43733
Hersteller-Nr.
4ETKL-1
Neuware
Fachhändler seit 2009
Originalprodukt
Weltweiter Versand
Artikeldaten
Hersteller-Nr.4ETKL-1
ZustandNew
Article
WL43733
Weller soldering tip ET-KL chisel-shaped/straight, 1.2x0.8 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€6.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller 4ETD-1. Waver soldering tip ET-D chisel-shaped/straight, 4.6x0.8 mm
€6.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054174799N. DIL E 24 DeWeller soldering tip, row spacing 15 and 24 mm, length 30 mm, for LR 21
€64.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Soldering tip for WEP 70 soldering iron
- for universal soldering tasks
Video
Product details
| item number | WL43733 |
| model | ET KL |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | 4ETKL-1 |
| order unit | piece |
| diameter | 6.8 mm |
| product series | ET series |
| Tip series | ET |
| tip length | 44 mm |
| tip width | 1.2 mm |
| tip thickness | 0.8 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| suitable handpiece | LR 21 |
| suitable handle | WEP 70, FE 50, LR 21 |
| Manufacturer Nr. | 4ETKL-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










