JBC C245159E. Soldering tip chisel-shaped 0.8x0.4 mm for T245, C245159E
€30.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL46894
Manufacturer Nr.
C245159E
Soldering tip chisel-shaped 0.8x0.4 mm for T245, C245159E
Frequently Bought Together
-
This Item:
€30.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245688. Heat Staking Cartridge 3.2
€41.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245790. Soldering tip Pin / Connector, D: 0.8 mm
€34.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL46894 |
| model | C245-159E |
| manufacturer | JBC |
| manufacturer item number | C245159E |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 110 mm x 12 mm x 12 mm |
| order unit | piece |
| product series | C245 |
| Tip series | C245 |
| tip dimensions | 0,8 x 0,4 mm |
| tip length | 10.8 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| suitable soldering iron | T245 |
| suitable handpiece | T245 |
| Manufacturer Nr. | C245159E |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL, Ramón y Cajal 3, ES-08750 Molins De Rei, www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










