Starlight 100-010747. LED ring light UV and IR, UV (405 nm), working Distance 45 mm - 260 mm (optimum 100 mm)
STARLIGHT
Original product
Net price (excl. VAT)
€1,536.48
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
STL-100-010747
Manufacturer no.
100-010747
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.100-010747
ConditionNew
Article
STL-100-010747
LED ring light UV and IR, UV (405 nm), working distance 45 mm - 260 mm (optimum 100 mm)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,536.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-007696. LED ring light, amber (590 nm), working Distance 90 mm - 180 mm (optimum 140 mm)
€748.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
4H Jena OI 204.02.004. Ring gap light RSL 66
€570.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Ringlight UV and IR RL12-25 UV405
- UV (405 nm)
- working distance 45 mm - 260 mm (optimal 100 mm)
Product details
| item number | WL62769 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-010747 |
| height | 42 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black/titanium |
| material | anodized aluminium |
| inside diameter | 66 mm |
| outer diameter | 130 mm |
| (Optimal) working distance | 100 mm |
| Feed line length | 0.85 m |
| Number of LED | 12 |
| Internal thread | M67 x 0,75 |
| working distance | 40mm - 220mm |
| Light colour | IR, UV |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 15 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-010747 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










