Knipex 92 21 02. Precision tweezers, Smooth, Premium stainless steel, 110 mm
€25.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62964
Manufacturer Nr.
92 21 02
Precision tweezers, Smooth, Premium stainless steel, 110 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€25.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller Erem 20AS. 20AS Precision tweezers, fine, straight, inside serrated tips , 108 mm
€17.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Belzer 5469 AMI. Non-magnetic universal tweezers made of stainless steel for fine and delicate assembly work, AA-SA, 130 mm
€46.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL62964 |
| model | 92 21 02 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 21 02 |
| dimensions (LxWxH) | 135 mm x 9.5 mm x 11 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 172 mm x 61 mm x 20 mm |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| tool material | stainless steel |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| tool length | 110 mm |
| tweezers type | precision tweezers |
| Manufacturer Nr. | 92 21 02 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










