Knipex 92 61 02. Universal tweezers, serrated, stainless steel, 300 mm
€31.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62979
Manufacturer Nr.
92 61 02
Universal tweezers, serrated, stainless steel, 300 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€31.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Dumont 0304-5SAESD-CO. Tweezers ESD type 5, very fine tips, amagnetic steel
€27.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T2309. Universal tweezers, bright nickel-plated, 140 mm
€7.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | tool length |
| WL62978 | 200 mm |
| WL62979 | 300 mm |
Product details
| item number | WL62979 |
| model | 92 61 02 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 61 02 |
| dimensions (LxWxH) | 135 mm x 15 mm x 22 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 172 mm x 61 mm x 20 mm |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| ESD safe | no |
| tool material | stainless steel |
| VDE | no |
| tool length | 300 mm |
| tweezers type | universal tweezers |
| Manufacturer Nr. | 92 61 02 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










