Knipex 92 61 01. Universal tweezers, serrated, stainless steel, 200 mm
€22.75
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62978
Manufacturer Nr.
92 61 01
Universal tweezers, serrated, stainless steel, 200 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€22.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco 5471 F-250. Multi-purpose tweezers, hardened steel, polished 250 mm
€52.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller Erem 2ASASLT. Waver Erem 2ASASLT Precision Tweezers with Flat Ro withed Tips for Gripping Components
€29.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | tool length |
| WL62978 | 200 mm |
| WL62979 | 300 mm |
Product details
| item number | WL62978 |
| model | 92 61 01 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 61 01 |
| dimensions (LxWxH) | 135 mm x 12 mm x 20 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 172 mm x 61 mm x 20 mm |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| ESD safe | no |
| tool material | stainless steel |
| VDE | no |
| tool length | 200 mm |
| tweezers type | universal tweezers |
| Manufacturer Nr. | 92 61 01 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










