WARMBIER 1740.MS. ESD footrest, height adjustable, 550 x 385 x 445 mm
WARMBIER
Original product
Net price (excl. VAT)
€212.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL70846
Manufacturer no.
1740.MS
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.1740.MS
ConditionNew
Article
WL70846
ESD footrest, height adjustable, 550 x 385 x 445 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€212.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Treston 860947-49. Footrest, floor ESD
€178.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bimos 9450-217. Footrest with clamping lever height adjustment, with glider
€226.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL70846 |
| model | 1740.MS |
| model line | Footrest |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 1740.MS |
| dimensions (LxWxH) | 550 mm x 385 mm x 445 mm |
| scope of supply | incl. earthing cable with 10 mm push button / 4 mm |
| order unit | piece |
| content unit | 1 piece |
| colour | grey |
| colour manufacturer | grey |
| material | Metal |
| connection | 10 mm press stud / 4 mm eye |
| with earth cable | yes |
| ESD safe | yes |
| Manufacturer Nr. | 1740.MS |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










