INL 1000V2E2. Standard liner standard, food safe
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€35.37
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
INL 1000V2E2
Manufacturer no.
INL 1000V2E2
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.INL 1000V2E2
Country of originGermany
ConditionNew
Article
INL 1000V2E2
Standard liner standard, food safe INL 1000V2E2
Frequently Bought Together
-
This Item:
€35.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
TB TEK 43 B8. Insert boxes Insert, Assembly 8
€26.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Gef 12 u. Box inserts for 60x40 cm Euro containers, 12 holes 13.7x11.7 cm bottom
€4.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dimensions (filled) L x W x H | 115 x 100 x 125 cm |
| Inlet | 2" internal thread with closure |
| Outlet valve | 2" S60 external thread with valve |
| Volume | 1,000 liter |
| Weight | 1.7 kg |
| Material | LDPE |
| Material thickness | 0.18 mm |
| Delivery scope | With lever |
| Suitable for | Foldable IBC / Bag in box system |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | INL 1000V2E2 |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.700000 |
| Note | Stück auf Palette - 144 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought



















