Front Panel for ANALOG 60 A, Celsius (°C) Version - Ersa 3ANA6000-06A
Lead time
1 week
€12.24
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
ER-3ANA6000-06A
Manufacturer Nr.
3ANA6000-06A
Genuine ERSA replacement front panel for the antistatic ANALOG 60 A soldering station. It replaces the labelled front housing cover and is the Celsius-scale (°C) version.
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Insulating tube, 2-way - Ersa 3N439
€1.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Heating Element 240 W for Soldering Bath T02 - Ersa 0241T0
€71.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Genuine ERSA replacement front panel for the antistatic ANALOG 60 A soldering station. It replaces the labelled front housing cover of the station and is the Celsius-scale (°C) version.
Technical data
| Type | Front panel (front housing cover) |
|---|---|
| Compatible with | ERSA ANALOG 60 A (antistatic), 0ANA60A |
| Version | Celsius scale (°C) |
| Manufacturer | ERSA (Kurtz Ersa) |
| Article number | 3ANA6000-06A |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | 3ANA6000-06A |
| Manufacturer | Ersa |
| Country of Manufacture | Germany |
| Lead time | 1 week |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Ersa GmbH, Leonhard Karl Str. 24, DE-97877 Wertheim, www.kurtzersa.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










