Techspray 1821-5F. ESD Desoldering wire NO CLEAN, yellow, width 1,4mm, length 1,5m
TECHSPRAY
Original product
Net price (excl. VAT)
€2.92
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL15073
Manufacturer no.
1821-5F
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.1821-5F
ConditionNew
Article
WL15073
ESD desoldering wire NO CLEAN, yellow, width 1,4mm, length 1,5m
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Chemtronics SW80-4-10. ESD Desoldering braid, 2,8mmx3m
€10.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Techspray 1802-100F. Desoldering strand, yellow, width 1,4mm, length 30,5m
€22.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Desoldering strands NO CLEAN on ESD roll
- Particularly fast absorption of tin
- Residues halogen-free, non-conductive
- Impregnated with specially developed flux to avoid ionic flux residues
Product details
| item number | WL15073 |
| model | 1821-5F |
| manufacturer | TECHSPRAY |
| manufacturer item number | 1821-5F |
| length | 1500 mm |
| width | 1.4 mm |
| order unit | roll |
| content unit | 1.5 m |
| colour | yellow |
| ESD safe | yes |
| Manufacturer Nr. | 1821-5F |
|---|---|
| Manufacturer | Techspray |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | TECHSPRAY ITW Saffierlaan 5 NL-2132 Hoofddorp www.techsprayeu.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










