Weller T0054443199. LT A HPB waver soldering tip chisel shape 1.6x0.7 mm
€7.80
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL16902
Manufacturer Nr.
T0054443199
LT A HPB Weller soldering tip chisel shape 1.6x0.7 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€7.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
WELLER T0054451799. Soldering tip, flat chisel, Ø 2.4 mm
€7.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054449899. Waver soldering tip LT-1LNW conical long, chrome-plated, non-wetting, D: 0.1 mm
€11.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
NI-finished, for high-melting leaded solders
Product details
| item number | WL16902 |
| model | LT A HPB |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0054443199 |
| order unit | piece |
| diameter | 4.6 mm |
| product series | LT-HPB Series |
| type of tip | HPB |
| Tip series | LT-HPB |
| tip length | 13 mm |
| tip width | 1.6 mm |
| tip thickness | 0.7 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| suitable handpiece | FE 75, MPR 80, WP 80, WSP 80 |
| suitable handle | WP 80, WSP 80, MPR 80, FE 75, LR 21 |
| Manufacturer Nr. | T0054443199 |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










