JBC C245228. Desoldering tip QFP 12.4x15 mm, C245228
JBC
Original product
Net price (excl. VAT)
€63.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL21491
Manufacturer no.
C245228
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.C245228
ConditionNew
Article
WL21491
Desoldering tip QFP 12.4x15 mm, C245228
Frequently Bought Together
-
This Item:
€63.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245016. Desoldering tip chip 1,9 mm, C245016
€37.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245215. Desoldering tip tunnel 9,6x18 mm, C245215
€60.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
SMD Desoldering Tip Series C245 for Soldering Iron T245 (formerly AD-2245)
Product details
| item number | WL21491 |
| model | C245-228 |
| manufacturer | JBC |
| manufacturer item number | C245228 |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 110 mm x 12 mm x 12 mm |
| order unit | piece |
| product series | C245 |
| Tip series | C245 |
| with integrated heating | yes |
| total length soldering tip | 120 mm |
| tip application | for QFP/PLCC 12.4 x 15 mm |
| suitable soldering iron | T245 |
| suitable handpiece | T245 |
| suitable handle | T245 |
| Manufacturer Nr. | C245228 |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL, Ramón y Cajal 3, ES-08750 Molins De Rei, www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










