JBC C245939. Knife-shaped soldering tip, 6x0.4 mm, C245939
JBC
Original product
Net price (excl. VAT)
€33.96
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL22528
Manufacturer no.
C245939
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.C245939
ConditionNew
Article
WL22528
Knife-shaped soldering tip, 6x0.4 mm, C245939
Frequently Bought Together
-
This Item:
€33.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245786. Special soldering tips, for soldering iron T245, C245786
€27.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245764. Special soldering tips, for soldering iron T245, C245764
€27.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Soldering tips series C245 for soldering iron T245 (formerly AD-2245). They are suitable for general soldering purposes. Sleep and sleep mode in the clipboard.
Product details
| item number | WL22528 |
| model | C245-939 |
| manufacturer | JBC |
| manufacturer item number | C245939 |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 110 mm x 12 mm x 12 mm |
| order unit | piece |
| product series | C245 |
| Tip series | C245 |
| with integrated heating | yes |
| tip dimensions | 6 x 0,4 mm |
| tip length | 13.5 mm |
| total length soldering tip | 100 mm |
| tip shape | blade-shaped |
| tip alignment | straight |
| suitable soldering iron | T245 |
| suitable handpiece | T245 |
| suitable handle | T245 |
| Manufacturer Nr. | C245939 |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL, Ramón y Cajal 3, ES-08750 Molins De Rei, www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










