ESD small parts container with hinged lid and filling, 138x96x35 mm, black
€7.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL28854
Manufacturer Nr.
ESD small parts container with hinged lid and filling, 138x96x35 mm, black
Frequently Bought Together
-
This Item:
€7.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 5100881. SMD folding box, black with transparent, metallized lid, 37x12x15 mm
€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
.SMD small parts container, 32x29x19 mm, black
€1.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Conductive boxes with hinged lid and black, dissipative PE rigid foam on the underside, which offer high mechanical and electrostatic protection during the storage and transport of components.
- Small parts container with hinged lid
- made of conductive PP, black
- Internal dimensions 138 x 96 x 35 mm
- with PE foam filling
Product details
| item number | WL28854 |
| model | 25-313-0031 |
| manufacturer | WEIDINGER |
| width | 138 mm |
| height | 35 mm |
| depth | 96 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black |
| material | PP |
| typical bleeder resistance | Rpp < 105 Ohm |
| ESD safe | yes |
| Manufacturer | A1-ESD |
|---|---|
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | A1-ESD equipment GmbH. Keldersstr. 15, DE-42697 Solingen, www.esd.equipment |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










