ESD small parts container with hinged lid, 108x81x16 mm, black
A1-ESD
Original product
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
ConditionNew
Article
WL32396
ESD small parts container with hinged lid, 108x81x16 mm, black
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
DESCO 237195. Small Conductive L-Shaped PCB Rack, 208mmx272mmx93mm
€30.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ESD RL-KLT 4147. ESD-RL-KLT boxes
€7.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Conductive boxes with hinged lids that offer high mechanical and electrostatic protection during the storage and transport of components.
- Small parts container with hinged lid
- made of conductive PP, black
- Internal dimensions 108 x 81 x 16mm
Product details
| item number | WL32396 |
| model | 25-303-0065 |
| manufacturer | DIVERSE |
| width | 108 mm |
| height | 16 mm |
| depth | 81 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black |
| material | PP |
| typical bleeder resistance | Rpp < 105 Ohm |
| ESD safe | yes |
| Manufacturer | A1-ESD |
|---|---|
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | A1-ESD equipment GmbH. Keldersstr. 15, DE-42697 Solingen, www.esd.equipment |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










