Kapton/Polyimide tape UL510, 6 mm / 33 m
€6.61
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL33649
Manufacturer Nr.
Kapton/Polyimide tape UL510, 6 mm / 33 m
Frequently Bought Together
-
This Item:
€6.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Loctite.SMD adhesive 3609, 30 ccm
€100.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Lico BR-102. Replacement tip, nylon brush, conical 14x4.3 mm
€9.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Solder cover
- Temperature short term up to 300°C
- Roll core Ø 76 mm
- residue-free removable
- Material: dissipative
- Chemical Resistance
- protects contact surfaces in the solder wave
- Colour: Amber
- flammable according to UL510
- Made in EU
Product details
| item number | WL33649 |
| model | 885606 |
| manufacturer | WEIDINGER |
| length | 33 m |
| width | 6 mm |
| order unit | roll |
| content unit | 33 m |
| material | polyimide |
| film thickness | 0,06 mm |
| Manufacturer | A1-ESD |
|---|---|
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | A1-ESD equipment GmbH. Keldersstr. 15, DE-42697 Solingen, www.esd.equipment |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from A1-ESD














