Weller T0054449699. Waver soldering tip LT-1SNW, ro with shape slim, D: 0.1 mm
WELLER
Original product
Net price (excl. VAT)
€12.80
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL36023
Manufacturer no.
T0054449699
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.T0054449699
ConditionNew
Article
WL36023
Weller soldering tip LT-1SNW, round shape slim, D: 0.1 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€12.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0053250699N. WS 81 Set, soldering station 80 W, analogue
€341.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054440599. Waver soldering tip LT-B, chisel-shaped, 2.4x0.8 mm
€6.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- LT tips for WXP 80/ WP 80/ WSP 80 soldering irons
- For universal applications
- For good performance
- A large, cost-effective range of tips is available for very good results.
- Solid iron coated copper for maximum durability and longevity.
- With adapter T0058720781 (WL20284) also suitable for LR 21
- Runform slim
- chrome-plated
- non-wettable
Product details
| item number | WL36023 |
| model | LT 1SNW |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | T0054449699 |
| order unit | piece |
| diameter | 4.6 mm |
| product series | LT series |
| type of tip | NW |
| Tip series | LT |
| tip length | 15 mm |
| tip length in inches | 0.59 in |
| tip width | 0.1 mm |
| tip width in inches | 0.004 in |
| tip shape | round |
| suitable handpiece | LR 21, WP 80, WSP 80, WXP 80 |
| suitable handle | WXP 80, WP 80, WSP 80, FE 75, LR 21 |
| Manufacturer Nr. | T0054449699 |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought




