Thermaltronics T80TZ220. pair of tweezers blade 22,10mm (0,87")
THERMALTRONICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€66.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL38396
Manufacturer no.
T80TZ220
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.T80TZ220
ConditionNew
Article
WL38396
pair of tweezers blade 22,10mm (0,87")
Frequently Bought Together
-
This Item:
€66.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Thermaltronics TM70CS152. Soldering tip conical 0,4mm (0,016")
€13.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Thermaltronics TM70MD575. Soldering tip hook-shaped long 30° Fine 0,51mm (0,02")
€13.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- For: TMT-5000S-1, TMT-5000S-2
- Tweezer tip series T
- RoHS compliant / lead-free
- Tip type: Tweezers
Product details
| item number | WL38396 |
| model | T80TZ220 |
| manufacturer | THERMALTRONICS |
| manufacturer item number | T80TZ220 |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 183 mm x 87 mm x 11 mm |
| dimensions with packaging in inches (LxWxH) | 7.2 in x 3.4 in x 0.4 in |
| order unit | piece |
| product series | T-tweezer tip series, 420°C - 475°C |
| temperature range °C | 420–475 °C |
| tip length | 9 mm |
| tip length in inches | 0.35 in |
| tip width | 22.1 mm |
| tip width in inches | 0.87 in |
| tip shape | blade-shaped |
| suitable handle | SHP-TTZ |
| Manufacturer Nr. | T80TZ220 |
|---|---|
| Manufacturer | Thermaltronics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AMS Ltd, Unit 3 Norse Trade Park, Congleton CW12 1GW, www.ams-electronics.co.uk |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










