JBC C245155E. Soldering tip chisel-shaped, 2.4x0.8 mm for T245, C245155E
€30.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL47349
Manufacturer Nr.
C245155E
Soldering tip chisel-shaped, 2.4x0.8 mm for T245, C245155E
Frequently Bought Together
-
This Item:
€30.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245945. Soldering tip bevelled, D: 2.2 mm, C245945
€27.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
JBC C245259. Angled soldering tip, D: 1.5 mm, C245259
€34.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL47349 |
| model | C245-155E |
| manufacturer | JBC |
| manufacturer item number | C245155E |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 110 mm x 12 mm x 12 mm |
| order unit | piece |
| product series | C245 |
| Tip series | C245 |
| tip dimensions | 2,4 x 0,8 mm |
| tip length | 7.4 mm |
| tip shape | chisel-shaped |
| tip alignment | straight |
| suitable soldering iron | T245 |
| suitable handpiece | T245 |
| Manufacturer Nr. | C245155E |
|---|---|
| Manufacturer | JBC |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | JBC Soldering SL, Ramón y Cajal 3, ES-08750 Molins De Rei, www.jbctools.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










