Knipex 92 27 61. Precision tweezers with guide pin, 130 mm
KNIPEX
Original product
Net price (excl. VAT)
€20.92
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL61868
Manufacturer no.
92 27 61
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.92 27 61
ConditionNew
Article
WL61868
Precision tweezers with guide pin, 130 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Bahco 5465 R. watchmaker tweezers, stainless steel, straight tips, 105 mm
€46.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Piergiacomi 15AP CARBON. Tweezers for cutting spirals and small wire s, parallel cut along the blade, 115 mm
€25.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Design: dip-insulated
- dip-insulated
Product details
| item number | WL61868 |
| model | 92 27 61 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 27 61 |
| dimensions (LxWxH) | 130 mm x 11 mm x 35 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 170 mm x 40 mm x 20 mm |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| standards | DIN EN 60900 | IEC 60900 |
| RoHS conform | no |
| surface | dip-insulated |
| ESD safe | no |
| VDE | no |
| tool length | 130 mm |
| tweezers type | precision tweezers |
| tip shape tweezers | straight |
| Manufacturer Nr. | 92 27 61 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










