Knipex 92 47 01. Universal tweezers insulated, Smooth, Stainless steel, 142 mm
€21.16
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62975
Manufacturer Nr.
92 47 01
Universal tweezers insulated, Smooth, Stainless steel, 142 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€21.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 92 95 90. Cross tweezers, curved, blunt, 160 mm
€18.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T2319. Precision tweezers, stainless steel, fine and long tips, 120 mm
€15.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL62975 |
| model | 92 47 01 |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 47 01 |
| dimensions (LxWxH) | 130 mm x 16 mm x 38 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 191 mm x 65 mm x 30 mm |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| tool material | stainless steel |
| VDE | no |
| ESD safe | no |
| tool length | 142 mm |
| tweezers type | universal tweezers |
| Manufacturer Nr. | 92 47 01 |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










