Knipex 92 00 01 ESD. ESD universal tweezers set 5 pieces, 135 mm
KNIPEX
Original product
Net price (excl. VAT)
€93.71
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
WL62939
Manufacturer no.
92 00 01 ESD
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.92 00 01 ESD
ConditionNew
Article
WL62939
ESD universal tweezers set 5 pieces, 135 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€93.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 92 21 02. Precision tweezers, Smooth, Premium stainless steel, 110 mm
€25.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Dumont 0304-5/45SAESD-ET1. Tweezers Ergo ESD type 5/45, very fine tips, 45° bent, amagnetic steel
€34.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
1 x 92 28 69 ESD
1 x 92 58 74 ESD
1 x 92 28 70 ESD
1 x 92 28 71 ESD
1 x 92 38 75 ESD
Product details
| item number | WL62939 |
| model | 92 00 01 ESD |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 00 01 ESD |
| dimensions (LxWxH) | 135 mm x 61 mm x 5 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 172 mm x 61 mm x 20 mm |
| Packaging volume | 0.006 dm³ |
| order unit | piece |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| tool length | 135 mm |
| tweezers type | universal tweezers |
| Manufacturer Nr. | 92 00 01 ESD |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










