Knipex 92 21 01 ESD. ESD Universal tweezers, Smooth, Premium stainless steel, 125 mm
€16.32
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL62963
Manufacturer Nr.
92 21 01 ESD
ESD Universal tweezers, Smooth, Premium stainless steel, 125 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 92 09 04 ESD. ESD plastic tweezers, smooth, blunt, carbon fiber reinforced plastic, 115 mm
€4.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Lindström TL 259 CFR-SA. Tweezers with interchangeable fibreGlasss tips, fine tips, 130 mm
€43.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL62963 |
| model | 92 21 01 ESD |
| manufacturer | KNIPEX |
| manufacturer item number | 92 21 01 ESD |
| dimensions (LxWxH) | 135 mm x 11 mm x 12 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 172 mm x 61 mm x 20 mm |
| order unit | piece |
| type of packaging | single pack |
| tool material | stainless steel |
| VDE | no |
| ESD safe | yes |
| tool length | 125 mm |
| tweezers type | universal tweezers |
| Manufacturer Nr. | 92 21 01 ESD |
|---|---|
| Manufacturer | Knipex |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | KNIPEX-Werk Oberkamper Strasse 13 DE-42349 Wuppertal-Cronenberg www.knipex.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










