Weller 4PTO9-1. PT O9 waver soldering tip 0.8mm
€6.50
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL63595
Manufacturer Nr.
4PTO9-1
PT O9 Weller soldering tip 0.8mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€6.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller 4PTD7-1. Waver soldering tip PT-D7 chisel-shaped, 4.6x0.8 mm, 370 °C
€6.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Weller T0054130799. Waver soldering tip PT-MX7 chisel-shaped bent, one side wettable, 3.2x1.2 mm, 370 °C
€4.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Product details
| item number | WL63595 |
| model | PT O9 |
| manufacturer | WELLER |
| manufacturer item number | 4PTO9-1 |
| order unit | piece |
| diameter | 6.9 mm |
| Tip series | PT |
| tip length | 44 mm |
| tip thickness | 0.8 mm |
| tip shape | round |
| tip alignment | straight |
| suitable handpiece | FE 50M, TCP 12, TCP 24, TCP 42, TCPS |
| Manufacturer Nr. | 4PTO9-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Weller |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | WELLER Tools GmbH Carl-Benz-Strasse 2 DE-74354 Besigheim www.weller.eu |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










