Auer ESD EG 21512. ESD-Eurobehälter
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€6.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ESD EG 21512
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ESD EG 21512
ESD-Produkte
Frequently Bought Together
-
This Item:
€6.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ESD ED 64/75 HG. ESD-600-400-90-ED - ESD container 600x400x90 mm
€20.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer ESD EG GEF QLT 6422. ESD-Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€118.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 20 x 15 x 12 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 17 x 12 x 11.5 cm |
| Usable interior height in stack | 10.5 cm |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Weight | 368 g |
| Capacity | 2 liter |
| Material | ESD PP |
| Note | not stackable with Euro containers 30 x 20 cm |
| Special volume resistance | 10³ < 10¹⁰ Ohm/cm |
| Colour | traffic black similar RAL 9017 |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 760 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










