Connecting Cable CT80, 1.5 m, Soldering Iron to Station - Ersa 3YN2008-00A
Lead time
1 week
ERSA
Original product
Net price (excl. VAT)
€23.13
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ER-3YN2008-00A
Manufacturer no.
3YN2008-00A
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.3YN2008-00A
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ER-3YN2008-00A
Genuine Ersa replacement connecting cable linking the CT80 soldering iron to its station. Length 1.5 m. Restores the original power and signal connection.
Frequently Bought Together
-
This Item:
€23.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Control Board for i-Con Pico Soldering Station 0IC133A - Ersa 0IC135
€42.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Control board with serial interface for i-CON 1V soldering station 0IC113A0C - Ersa 0IC115S
€256.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Genuine Ersa replacement connecting cable for the CT80 soldering iron. It links the soldering iron to its station and restores the electrical connection for power supply and temperature control.
Technical data
| Type | Connecting cable |
|---|---|
| Suitable for | CT80 soldering iron |
| Connection | Soldering iron to station |
| Length | 1.5 m |
| Article number | 3YN2008-00A |
| Execution | TEC |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | 3YN2008-00A |
| Manufacturer | Ersa |
| Country of Manufacture | Germany |
| Lead time | 1 week |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Ersa GmbH, Leonhard Karl Str. 24, DE-97877 Wertheim, www.kurtzersa.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










